NATURALNIE PYSZNE LODY TRADYCYJNE

Pomysł na własną produkcję lodów rzemieślniczych został wdrożony w 2014 roku.

Od samego początku kierujemy się swoimi fundamentalnymi zasadami, które jasno stanowią- świeżo, zdrowo i całkowicie w zgodzie z naturą.

Dlatego nasze lody wyrabiamy na tradycyjnych recepturach opartych na surowcach polskich, w połączeniu z najwyższej jakości włoskimi bazami lodowymi. Do produkcji nie stosujemy sztucznych past owocowych, zbędnych cukrów i stabilizatorów, mających na celu głównie wydłużenie daty ważności do spożycia i utrzymanie zawsze identycznego smaku lodów.

Uczciwie mówiąc, chcąc oferować Państwu najlepszej jakości lody tradycyjne musimy wyrabiać je na bieżąco, dostarczać świeże i w odpowiednich ilościach do naszych punktów firmowych. Mówimy o tym, ponieważ nie każdy konsument jest świadom iż prawdziwe lody rzemieślnicze swoją przydatność do spożycia tracą po krótkim czasie.

Nie stosując sztucznych, skoncentrowanych past owocowych musimy nadmienić, że smak i barwa naszych lodów mogą różnić się nieco na poszczególnych etapach sezonu. Czynnikami na to wpływającymi są pora roku i warunki pogodowe, w których owoce dojrzewały i były zbierane. Dla nas to chluba, a dla Państwa świadectwo naszej uczciwości.

Tworząc lody owocowe, robimy je wyłącznie na świeżych owocach, kupowanych od zaprzyjaźnionych sadowników z ziemi łąckiej.

Wachlarz naszych wyrobów to dzisiaj 18 kompozycji smakowych. Od wytrawnych jak czarna porzeczka przez wariacje takie jak sernik z mango czy lody z konfiturą z czarnego bzu, aż po te najsłodsze, czyli mocno czekoladowe ciasteczko i orzech ziemny z karmelem.

Naszą wizytówką stają się powoli lody włoskie, dostępne od maja do końca września w coraz większej liczbie naszych sklepów rozsianych po Orawie i Podhalu.

Bazy lodów włoskich „Ignacy Polański” wyrabiamy w zakładzie produkcyjnym w Zubrzycy Górnej. Tworzymy je na recepturze opartej wyłącznie na najlepszym mleku, śmietanie, cukrze i naturalnym stabilizatorze. Dostarczane codziennie do sklepów samochodem nazywanym przez nas pieszczotliwie lodzikiem zawsze gwarantują wybitny i świeży smak.

Z każdym nowym sezonem będziemy się rozwijać i udoskonalać receptury. Chcemy cieszyć Państwa naszą lodziarską twórczością, bo sami czerpiemy z tej pracy wielką i słodką przyjemność.